Anasayfa Kadınlar Program Belgeler Açıklamalar İletişim
24 Ağustos 2016

FAŞİZME, SÖMÜRGECİLİĞE, İŞGALE KARŞI DİRENECEĞİZ!

Cerablus işgali, faşist T.C. devletinin içerde ve dışarda bölgenin ve halkların özgürlüğü ve geleceğine karşı sömürgeci bir saldırganlıktır. Bu saldırı çok önemlidir ve yalnız dışarıya bir saldırı değil, en başta içeriye, Türkiye işçi sınıfı ve emekçi halkına karşı ağır bir saldırıdır. Bu işgal 15 Temmuz'dan bu güne, milli mutabakat halinde, halka karşı sürdürülen faşist işgalin devamıdır ve içerde faşizme karşı gidişi hızlandıracak, pekiştirecek bir saldırıdır. Bu işgal aynı zamanda Kürt halkına karşı yürütülen kanlı savaşı pekiştirecektir. Tarihte halklara karşı işlenmiş en ağır suç sömürgeciliktir ve sömürgeciliğin en ağır bedelini içerde halk ödemiştir. Bu işgalle başta işçi sınıfı olmak üzere, tüm çalışanların üzerindeki sömürü ve baskı katmerlenecektir. Her dış işgal en başta içerde tüm halkın esir edilmesi, işgal altına alınması olarak gerçekleşmiştir.

Türkiye gericiliğinin halkımız üzerine yüklediği en büyük kambur, en büyük saldırı sömürgeciliktir. Türk halkı hala en büyük acıları ve manevi köleleşme ve çürümeyi Kürt halkına karşı sürdürdüğü sömürgecilik siyasetinden dolayı yaşamaktadır. Şimdi sömürgecilik sınırların dışına, Kürt ve Arap halklarının yaşadığı topraklara taşıyor. Faşist T.C. devleti mevcut uluslararası hukuka göre Suriye devletinin topraklarına giriyor. Arkasında hangi emperyalist haydutlarla, ne tür kirli pazarlıkların yapıldığını şu an bilmiyoruz. Bildiğimiz; bu, emekçi halklara karşı sömürgeci bir saldırganlık ve yağma hareketidir.

Sömürgeci işgale gerekçe olarak Türkiye halkına yapılan "Kürt koridoru" bizi kuşatıyor açıklaması alçakça bir yalandır. Bizler Özgürlük Güçleri olarak uzun bir dönemdir örgütlü ve askeri güçlerimizle bu topraklardayız ve buradaki Kürt, Arap, Türkmen, Ermeni, Çerkes ve diğer emekçi halklarla içiçeyiz. Burada tüm halklardan emekçiler, emperyalizmin ve yerli, faşist, gerici devletlerin başlarına musallat ettiği kanlı IŞİD ve diğer çetelerle can pahasına, kan pahasına direniyor, savaşıyor. Evlerini, topraklarını, geleceklerini savunuyor. Aynı zamanda hep birlikte halkların kardeşleşmesi temelinde yeni bir toplum kuruyor. T.C. ve kirli ittifaklarının ve tüm emperyalist gerici güçlerin asıl imha etmek ve ezmek istedikleri, bölge çapında yükselmesinden korktukları bu yeni halklar komünü girişimidir.

Tüm Türkiye emekçilerine sesleniyoruz;

Bu sömürgeci işgal en başta sizin ve emeğinizin üzerinde ağır bir saldırı ve işgaldir. İşgallerde emekçilerin kanı akar patronların kasası dolar.

Tüm devrimci ve sosyalist güçlere çağrımızdır;

Bu işgal aynı zamanda yürütülen faşist kuşatmanın pekiştirilmesidir. Sömürgeci işgale karşı tereddütsüz mücadeleyi yükseltmek zorundayız.

Tüm komünar devrimciler;

Gücümüzü ve olanaklarımızı zorlayarak, bu sömürgeci saldırıya karşı, tüm devrimci direniş ve mücadele yöntemlerini kullanarak savaşmalıyız.

KAHROLSUN SÖMÜRGECİLİK VE FAŞİZM!

YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ!

AKP- IŞİD FAŞİZMİNİ EZECEĞİZ!

DEVRİMCİ KOMÜNARLAR PARTİSİ


Anasayfa Kadınlar Program Belgeler Açıklamalar İletişim