Anasayfa Kadınlar Program Belgeler Açıklamalar İletişim
20.03.2016

AKP-IŞİD Faşizmine Karşı Direnen Halkların Baharı Yaklaşıyor!

2016 yılı AKP-IŞİD faşizminin Türkiye, Kürdistan ve Suriye'deki yoğun saldırı ve katliamlarıyla devam ederken bölge halkları, özgürlük savaşçıları ve devrimcileri güçlerini birleştirerek mücadelelerini yükseltiyor.

Türkiye ve Kürdistan devrimci hareketlerinin kurduğu Halkların Birleşik Devrim Hareketi işçi sınıfını, kadınları, gençleri ve ezilen tüm halkları katliamcı AKP-IŞİD faşizmine mücadelede birleştirmeyi hedeflemektedir. 93'te Madımak'ta yakılanların, 96'da Gazi'de, 2013'te Gezi'de direnenlerin, 2014'te Soma'da, bugün Cizre, Sur, Nusaybin ve Yüksekova'da, katledilenlerin, hergün katledilen kadınların ve katliam korkusuyla yaşatılanların tek kurtuluş yolu AKP-IŞİD faşizmini omuz omuza savaşarak ezmektir. Kürdistan'daki savaş ve gerçekleştirilen katliamlar sonucunda Kürdistan halkının başlattığı AKP-IŞİD faşizmine karşı direniş, Türkiye metropollerinde yükselen öfkeyle büyütülmelidir. Bugün Türkiye saraydan yapılan savaş ilanıyla ikiye bölünmüştür: faşizmden yana olanlar ve faşizme karşı olanlar.

Devrimci Komünarlar Partisi AKP-IŞİD faşizmine karşı direniş ve savaş dışında hiçbir yolu çözüm olarak görmemektedir. Bugün Kürdistan'daki savaşta da AKP-IŞİD faşizmine karşı direnenler kazanacaktır. Türkiye işçi sınıfı, kadınları, gençleri ve tüm ezilenleri AKP-IŞİD faşizmine karşı var olan öfkelerini direnişe ve savaşa çevirmelidirler, faşizme karşı kazanmanın tek yolu direnmektir. Newroz ile başlayacak olan bahar, AKP-IŞİD faşizmine karşı devrimci hareketlerin başarısıyla gelecektir. Zulmün zaferi yoktur. Tarihin gösterdiği gibi Türkiye ve Kürdistan’da da direnenler kazanacaktır.

Yaşasın Halkların Kardeşliği!
Yaşasın Newroz!
AKP-IŞİD Faşizmini Ezeceğiz!

DEVRİMCİ KOMÜNARLAR PARTİSİ


Anasayfa Kadınlar Program Belgeler Açıklamalar İletişim