Anasayfa Kadınlar Program Belgeler Açıklamalar İletişim
Yaşasın Türkiye ve Kürdistan Devrimleri

Bugün HBDH’la birlikte mücadelenin, HBDH mücadelesinin birinci yılındayız.

Zor bir mücadele coğrafyasında zorlu bir mücadeleyi yürütmedeki başarılarından HBDH’ı ve tüm bileşen örgüt ve yoldaşları kutluyoruz.

Bilinmektedir ki, HBDH, Türkiye ve Kürdistan devrimlerinin birleşik örgüt ve mücadele çizgisidir, çünkü mayasında Türkiye ve Kürdistan halklarının ortak acı ve umutları vardır. 12 Mart tarihi Kürt halkının özel tarihinde Kamışlı katliamıyla, Türkiye devrimci hareketinin tarihinde öncü önderlerinin kıyama uğratıldığı askeri faşist darbeyle ve gene Türkiye demokrasi mücadelesinde ve özellikle Alevi halklarının tarihinde Gazi katliamıyla kayda geçmiştir. Ve nihayet, bu acılar, katliamlar ve direnişler çizgisi Gezi başkaldırısı ve Kobane savunmasıyla birlikte Rojava’da birleşik devrim mevzisine dönüşmüştür.

Bundan böyle, 12 Mart, artık sadece faşistlerin ve sömürgecilerin katliamları ve saldırılarıyla değil; emperyalizme, sömürgeciliğe karşı Türkiye ve Kürdistan halklarının birleşik devrim bayrağının mevzilere dikildiği gün olarak da kayıt altına alınmıştır.

HBDH kurulduğundan bu yana,

Ülkede; AKP-IŞİD faşizminin devrimcilere, demokratlara, Kürt özgürlükçülerine saldırıları en yüksek düzeylere ulaştı ama bu saldırılar karşılıksız kalmadı. HBDH bileşeni olarak partimiz DKP/BÖG savaşçıları ve diğer Türkiyeli ve Kürdistanlı bileşenler AKP-IŞİD faşizmine ortalığı boş bırakmadı. Bakmayın siz oportunistlerin ve liberallerin devrimden, devrimci eylemden kaçan, statüko sığıntısı söylemlerine. AKP-IŞİD faşizminin bütün saldırganlığına karşın birleşik devrimin varlığı ve direnişidir ki bugün “hayır” platformunu günden güne yükseltiyor; demokratik mücadeleye moral oluyor, umut oluyor.

Bölgede; Rojava devriminin ateşi karşısında artık IŞİD neredeyse tükenmek üzere. Ona güvenerek, onu kullanarak bölgede varlık göstermek isteyen TC’nin ise neredeyse kıpırdayacak hali ve yeri kalmadı. Partimiz DKP/BÖG savaşçıları ve Rojava’daki Türkiyeli devrimciler, Kürdistan devriminin sömürgeciliğe ve gericiliğe karşı bütün bu hamlelerinde ona siper yoldaşı oldu. Sadece Türkiyeli ve Kürdistanlı halkların kardeşliği değil, Türkiye ve Kürdistan devrimlerinin, devrimcilerinin kan kardeşliği bütün bu mücadele boyunca pekişti.

Bütün bu gelişmeler göstermektedir ki HBDH, Türkiyeli ve Kürdistanlı halklarımızın ve devrimlerimizin stratejik önemde bir karargâhını oluşturmaktadır. Emperyalizmin ve yerel gericiliklerin son günlerde Kürt devriminin öncüsü PKK’ye yönelik geliştirmekte oldukları provokasyonlardan kolayca anlaşılabilmektedir ki, önümüzde geride kalmakta olan kadar zor ve uzun bir mücadele konjonktürü açılmaktadır ve dolayısıyla bu karargâhımıza gene oldukça zorlu ve stratejik görevler düşecektir.

DKP/BÖG savaşçılarımızın, HBDH’ın birleşik devrim çizgisiyle bütün bu zorlukları da aşacağına inancı tamdır. Bu temelde HBDH’ı ve bileşen örgütlerini kuruluş yıldönümü vesilesiyle bir kez daha kutluyor ve üstün başarılar diliyoruz.

Yaşasın HBDH

Yaşasın Türkiye ve Kürdistan Devrimleri

12 Mart 2017

DKP/BÖG


Anasayfa Kadınlar Program Belgeler Açıklamalar İletişim