Anasayfa Kadınlar Program Belgeler Açıklamalar İletişim

06.05.2017

6 Mayıs Türkiye ve Kürdistan Devriminin Başlangıç Günüdür

1968'li yıllarda dünyanın dört bir yanında devrimci hareketler kitlesel olarak hareketlilik ve büyüme gösterdi. Gençliğin öncülük ettiği bu hareketlilik Türkiye ve Kürdistanda da devrimciliğin yaygınlaşmasına etki etmiştir. 6 mayıs Denizlerin idamı dünya üzerinde etki yaratan devrimci hareketliliği, Türkiye ve Kürdistan da kalıcı hale getirmiş ve Türkiye-Kürdistan devrimini geri dönüşü olmayan bir yola sokmuştur. Türkiye ve Kürdistanda devrim 1972'nin 6 mayıs günü başlamıştır.

Denizlerin başlattığı bu devrim 45 yıldır kesintisiz bir şekilde sürmektedir. Komünarlar 45 yıldır süregelen bu devrimi zafere taşıma iddaasında, iddaadan da öteye sorumluluğu ve zorunluluğunun bilinciyle mücadeleye başlamıştır. Bu sorumluluk ve zorunluluk Komünarlara özgü değildir. Türkiye ve Kürdistanda mücadele yürütmüş devrimci mücadeleye küçük büyük ayırt etmeksizin katkı sağlamış, bu mücadeleye gönül vermiş herkes bu sorumluluğun bilincinde olmalıdır. Denizlere, Mahirlere, İbolara, Hakilere, Mazlumlara, Ağitlere, Orhanlara, Sinanlara, Necdetlere, Talatlara, Sabahatlere, Meryemlere, Şengüllere, Aynurlara ve daha yazabileceğimiz binlerce isme karşı olan sorumluluktur fırtınanın en sertleştiği dönemde bizi Komünarlar olarak tam da ateşin ortasında doğuran. Bu sorumluluğumuzdandır ortak mücadele çağrılarımız, her devrimci alanda var olma çabamız.

Türkiye ve Kürdistan devriminin başlangıcını yaratan ve bu devrimde bedeller ödeyen bütün devrimcilere olan bağlılıkla hareket etmek ve bu devrimi zafere taşımak Türkiye ve Kürdistan devrimcileri ve halklarının boyun borcudur. Bu bilinçle Denizlere ve bütün devrim şehitlerine olan bağlılığımızı ve devrimi zafere taşıma sözümüzü yeniliyoruz.

Devrimci Komünarlar Partisi


Anasayfa Kadınlar Program Belgeler Açıklamalar İletişim