Anasayfa Kadınlar Program Belgeler Açıklamalar İletişim
22.03.2016

Emperyalizme ve AKP-IŞİD Faşizmine Karşı Dünyanın Bütün işçileri Ve Halkları Birleşmeli

Belçika’nın başkenti Bürüksel’de patlayan bombalar üzerine dünya egemenleri gene teröre lanet yağdıracak, ölen vatandaşları için timsah gözyaşları dökecekler. Bu sahtekârlıklar kimseyi kandırmasın ve yanıltmasın. Bu bombaların arkasında kendi kirli elleri var. Bir dönem gizleyebilirler ancak er veya geç gerçekler aydınlanacak, her şey açığa çıkacaktır.

IŞİD gökten zembille zuhur etmedi; hiç yanılmamalıyız, IŞİD emperyalizmin malümatıdır. Bu gerçeği kavramak ve anlamak için büyük istihbarat birimlerine gerek yok, basından El-Kaide’nin izini sürmek yeter. El- Kaide bizi direk ABD’ye Pentagon ve CIA’ya götürür ve oradan Afganistan, Irak, Libya üzerinden Suriye’ye götürür. Bu ülkeleri yerli işbirlikçileri ile birlikte emperyalistler kanlı bir havuza çevirdiler ve bu kanlı bataklıklarda gene elleriyle besleyip büyüttüler.

Bu bombalar batı başkentlerinden önce bizim bölgemizde ve bizim halklarımızın kanını döktü, döküyor. Emperyalistlerin bugün teröre lanet okumaları onların kanlı yüzlerini gizleyemez. Dolaylı değil direk bugün hâlâ bu bombalarla ve IŞİD ile binbir türlü ilişkileri devam ediyor.

ABD, AB ülkeleri, Suudlar, Katar, Türkiye vb. bunlar değil mi yakaladıklarının göğsünü yarıp ciğerini dişleyen katilleri siyasi lider olarak İstanbul'un, Paris’in, Londra’nın lüks otellerinde ağırlayanlar? Yırtınarak inkar etseler bile kendi televizyonlarından canlı görüntüleri kendileri yayınladılar. Bütün dünyadan sapık katil sürülerini binlerle, onbinlerle toplayıp Türkiye üzerinden Suriye’ye kimler sevkett? Miyonlarca dolarları, ağır silahları kim nereden bu katil sürülerine akıttı?

Bugün emperyalistlerin IŞİD ve benzeri cinayet çeteleriyle hâlâ bağı sürüyor, bu bir iddia değil, açık gerçeğin kendisidir. Bütün emperyalist ülkelerin Erdoğan'la ilişkileri sürüyor. Erdoğan'la ilişki IŞİD ile ilişki demektir. Erdoğan'ın IŞİD ile ilişkileri emperyalistlerin bilgisi dışında değil, tersine ortaklık içinde sürdürülen ilişkilerdir. Erdoğan ve TC devletinin Suriye'deki bütün katil çeteleri ile devam ettirdiği ortaklık, bir sır değil, göz önünde ve alenidir.
IŞİD uluslararası bir cinayet ve suç şebekesidir. IŞİD'in sınırları, potansiyelleri olanakları ve destekleri tüm emperyalist ve gerici-faşist sistemlerin olanakları ve sınırları kadar geniştir ve tümünden dolaylı ve direk destek almaktadır. IŞİD ve benzeri halk ve özgürlük düşmanı çetelerle mücadele bu çetelerin beslendiği tüm alanlarda ve enternasyonal düzeyde sürdürülmelidir.

Emperyalistler ve gerici-faşist düzenler, provakasyonlar ve bombalar olmadan iktidarlarını artık sürdüremiyorlar. IŞİD ve benzeri oluşumlara şiddetle ihtiyaçları var. Zaten bunun için IŞİD'i var ettiler ve tepe tepe çok yönlü kullanıyorlar. Hem bu katil sürülerini devrimcilerin ve direnen halkların üstüne sürüyorlar hem de yarattıkları dehşet ve terör ortamını gerekçe gösterip emek, demokrasi ve devrim güçlerini bastırmak için gerici faşist yasalara zemin hazırlıyorlar. Batılı emperyalistler ek olarak yabancı düşmanlığı ve neo-faşizmi kışkırtarak özgürlükleri imha ediyor.

IŞİD ile mücadele çok yönlü karmaşık ve uluslararası yürütülmeli, uluslarası bir enformasyon bürosu aracılığıyla dünya halkları gerçekler doğrultusunda aydınlatılmalı ve halkların desteği istenmelidir. Hiç liberal hayallere kapılmamalı, emperyalistler ve Erdoğan'lar iktidardan düşürülmedikçe bombalarla ve başka biçimlerle doğuda da batıda da halkların kanı akmaya devam edecek.

AKP-IŞİD FAŞİZMİNİ EZECEĞİZ!

DEVRİMCİ KOMÜNARLAR PARTİSİ


Anasayfa Kadınlar Program Belgeler Açıklamalar İletişim